راهپیمایی 22 بهمن

چه کسانی و چرا می روند؟

این دیگه داره برای بعضی ها جزء بدیهیات میشه که «آخه مگه کسی هم میره راهپیمایی ؟؟؟؟!؟!؟». اینا احتمالاً فیلم های چندین سال پیش رو دارن بازپخش میکنن. (حالا البته نمیدونیم چرا توی فیلمای هرسال با جلوه های ویژه یک سری خلاقیت هم میزنن! و این که چجوری هر دفعه با یه متد خاص فیلم میگیرن و توی مصاحبه هاش در مورد مسائل روز حرف می زنن) کسایی هم که هستن که آدم عادی نیستن!!

نصف بیشترشون پارچه و پلاکارد و درخت هستن!! بله درخت هستن. این رو یکی از تحلیلگران مافوق ذهن VOA ذکر کردن. گفتن اینایی که اومدن در دفاع از انقلاب و حکومت راهپیمایی کردن درخت بودن! حالا بماند…

نصف دیگه شون هم خودشون به دو دسته تقسیم میشن. یکی مأموران حکومتی و کارمندها که به ضرب شلاق و به زور و جور و ظلم مجبور شدن که بیان. یعنی رئیس اداره تهدیدشون کرده (البته نمیدونم چرا تا حالا هیچ کدوم از چنین اشخاصی رو ندیدیم و هستن کسانی از کارمندان دولتی که نمیان و کسی هم تا حالا کاریشون نداشته). این ها تهدید شدن که اگر نیان حقوقشون قطع میشه و به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم میشن. دسته ی دوم هم کسایی هستن که با کامیون و مینی بوس و غیرذلک از افغانی و روستایی و … بار میزنن و میارن توی شهرهای بزرگ برای راهپیمایی. حالا این که بودجه ی اطعام این همه آدم از کجا میاد رو خدا میدونه. (با یه محاسبه ی سرانگشتی از درآمد نفتی یک سال عربستان هم بیشتر میشه!) و این که اگر از روستا میان شهر، پس چرا توی روستاها و شهرای کوچیک هم راهپیمایی میکنن…؟ پس اونا کین؟ حالا خیلی نباید وارد جزئیات شد. مهم اینه که اینا همشون یا درختن و یا مزدور!

از چندین روز پیش دشمنای عقده ای نظام که واقعاً مدام داره زورشون میگیره از این انقلاب، دست به کار شدن و به طرز مسخره ای شروع به سوء تبلیغات کردن. البته همه ش هم خارجی نیست. بعضی از مردم کشور خودمون هم دانسته یا نادانسته با مغلطه و شایعه و دروغ و … چنین کارهایی میکن. پیام های سخیف و مضحکی که از طریق واتساپ و وایبر و تلگرام و … منتشر میشن و با سرعت برق و باد به دست همه میرسن. وقتی نگاه میکنی میبینی نه سند درستی پای این حرف ها هست و نه منبعی این چیزا رو تأیید می کنه. علی رغم بی سند بودن جالبه که همه میخونن و حال میکنن و نچ نچ هم میکنن و بعدش هم share میکنن. اصلاً بر فرض صحیح بودن هم که آدم نگاشون کنه میبینه که عجب مغلطه های تکان دهنده ای دارن بعضاً…

ما انقلاب کردیم، نه برای این که به راحتی بتونیم iPhone و McBook وارد کشور کنیم. این هدف انقلاب ما نبود. انقلاب نکردیم که بتونیم بدون گمرک پورشه وارد کشور کنیم. این هم هدف نبود. انقلاب نکردیم که هر شب مرغ بریونی بخوریم. هدف انقلاب ما فقط و فقط یک چیز بود. اون هم استقرار قوانین اسلامی در کشور. فقط همین. کسانی که نمی فهمن یا نمی خوان بفهمن به متون و اقوال اون زمان مراجعه کنن تا ببینن که دقیقاً هدف همین بوده و هست!

اگرچه ممکنه که تحت شرایطی در طی زمان استقرار قوانین اسلامی بتونه به رفاه مادی و … هم منجر بشه (که این خودش به چندین فاکتور دیگه وابسته هست)، ولی چنین چیزی هدف امر نبوده و نیست. مردک بی عقلی که پیام میذاری چرا دختر من پول نداره iPod بخره ولی ایران داره به سوریه و عراق کمک میکنه؟ مرد فاسد بی خرد! آیا شکی هست که اگر ایران در جبهه های خارجی با دشمن تروریست مقابله نکنه، فردا باید مثل عراق در یک جنگ شهری شاهد سر بریده شدن بچه های کشورش باشه؟ ما انتظار نداریم که همه عقل داشته باشن. ولی لااقل اون هایی که اهل خردورزی نیستن ساکت بمونن.

یا اون جنابی که هزار و یک تهمت ناروا به سرتاپای نظام و حاکمان نظام وارد می کنی که این ها خوردن و بردن و … با کدوم مدرک و سند؟ اصلاً فرض کنیم که تو دین هم نداری. آیا انسانیت تو بهت اجازه میده که بدون سند و مدرک تهمت بزنی؟ اون هایی که سندش در دست هست و دارن محاکمه میشن که ما هم میدونیم و میشناسیم و در حکومت پهلوی فاسق و فاجر که الان حسرتش رو میخوری نرخ وجود این ها چند صد برابر بود.

راحت باشید و به این کارها ادامه بدید. هزینه دادن برای انقلاب کار سختیه. هزینه دادن برای حفظ تنها نظامی که در جهان حاضره در مقابل ایسم های ظالم مدرن مقاومت کنه کار خیلی سخت و پرهزینه ای هست. ولی پیام دادن توی تلگرام کار راحتیه. بازنشر این چرندیات و تهمت ها و شایعات راحت هست. ادامه بدید… در مقابل عموم محافظه کار بمونید و در مقابل مخاطبان تلگرامتون تا میتونید نشر دروغ و تهمت بکنید. نشر ترول های جهت دار و عکس های فان مسخره و مضحکی که فردا برای هر کدومش باید جواب پس بدید.

شما راحت باشید. این انقلاب ابوذر و عمار به اندازه ی کافی داره که از حیثیت خودش دفاع کنه. صدای الله اکبر این جماعت تمام هیبت ظلم و فساد و اشرافی گری رو به لرزه می ندازه. ۲۲ بهمن روز پابرهنه ها و فقرا هست. نه اون کسانی که توی برج هاشون نشستن و دم از فقر و بیچارگی میزنن…

بشنوید صدای مردم را….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.