چه می کنه این برجام

چه می‌کنه این برجام!

دیشب که داشتم خونده شدن متن بیانیه رو نگاه می کردم، احساس کردم که شاید بخاطر خستگی و کوفتگی دارم رؤیا می بینم. صبح که پاشدم دیدم که نه انگار واقعیه! اصلاً یه وضعیه هااا…. نمی دونم تا حالا ایران این همه تغییر رو در خودش دیده یا نه!

البته زمانی که روحانی اومد سر کار هم مردم یهویی خیلی خوشحال شدن! اصلاً همه ریختن کف خیابون و از این صحبتا. یه بار دیگه هم این اتفاق افتاد و اونم پس از توافق ژنو بود! که مردم همه جا خوشحال بودن و کلّی داشتن کیف می کردن که تحریم ها برداشته میشه! خب حالا درسته اون موقع نشد، ولی الان که شد! داریم واقعاً با جفت چشمامون می بینیم که تحریم های ظالمانه علیه ملّت ایران رخت بربسته است…

من به نوبه ی خودم از تیم مذاکره کننده ی هسته ای کمال تشکر رو دارم و به دلواپسان می گم که آخه چقدر شما بی چشم و رویید!؟ با چه رویی می خواید تو انتخابات مجلس شرکت کنید؟ عامو برید جمعش کنید! دور، دور گفتمان در چارچوب تدبیر و امید هست… گفتگوی تمدن ها! حالا شما اگه نمی تونید گفتگو کنید و بی فرهنگید مشکل خودتونه! (مثل سال ۸۸ که نمی تونستید گفتگو کنید و ریختید تو خیابون کشور رو به آتیش کشوندید!!!)

در همین راستا و در جهت حمایت تمام قد از مذاکرات هوشمندانه ی ایران و نرمش و اصلاً ورزش قهرمانانه، که قطعاً و بلاشک بخاطر درسی هست که ما از عاشورا می گیریم (که البته نمی دونم چجوری و چرا!)، بنده وضعیت (status) خودم رو از مچکریم روحانی به چه می کنه این برجام تغییر می دم! از همه ی عزیزان هم خواهشمندم این کارو بکنن تا مبادا زحمات این عزیزان زحمت کش ما ناگفته بمونه. خب آخه لامذهبا نمی خواید تشکر کنید؟ نمی بینید این بی تحریمی رو؟ اصلاً امروز صبح که پاشدید ندیدید چقدر هوا خوب شده؟! خو کورید مگه؟!

نرخ دلار بعد از برجام

خب اوباما که راضی، موگرینی هم راضیه، پوتین هم احتمالاً هست، تازه نتاینیاهو هم گفته از این به بعد بیشتر ایران رو خفت گیر می کنیم (چی از این بهتر؟!)، جان کری هم که میگه هسته ای ایران رو پوکوندیم و تا ۲۵ سال دیگه هم نمیتونن از سر جاشون بلند شن! آقا بده که آدم با چهار تا امضا کار این همه خلق الله رو راه بندازه؟ چرا همه ش ما باید موجب نگرانی و ناراحتی بقیه باشیم!؟ بذارید یکم هم موجب رضایت شیم! بالاخره اونا هم بنده ی خدا هستن. به قول آ شیخ سعدی شیرازی: «عبادت بجز خدمت خلق نیست!».

من عزم خودم رو جزم کردم که برم لپ تاپم رو بخرم، تو ۴تا بانک سوئیسی هم حساب باز کنم. (میگن خیلی کلاس داره!) بعدش هم مقدمات ازدواجم رو فراهم نمی کنم. چرا که اصلاً فراهم شد دیشب! با این برجام همه چی کلاً واس ماس! چشم حسود هم کور!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.